úterý 26. června 2018

Mátové mýdlo s eukalyptem ...

... je druhé mýdlo s posledního mýdlaření. Už také zraje v sušárně. Má nádhernou svěží vůni, myslím, že bude příjemné na mytí v horkých dnech. Zjistila jsem, že sprchové gely, kterými jsem se doposud myla, v podstatě nemyjí. Když se umyji klasickým domácím mýdlem, nesvědí mě kůže a je krásně čistá. Je to úplně o něčem jiném. Už u nich zůstanu. Další věc, kterou nemusím kupovat. Takže z domácí produkce jsem samozásobitelkou šťávami, které už jsem tři roky nekoupila a v neposlední řadě i mýdly, které mě naplňují a můžu si každý den vybrat, kterým se umyji a jak budu vonět.
Zkuste to opravdu to stojí za to!!!


2 komentáře:

Ilona Ř. řekl(a)...

Blani,
ty zase jsou !
Já se také už delší dobu myji jen tuhými domácími / Z kopečku / mýdly a piji převážně jen čistou vodu.
Ale ty šťávy si v létě také neodpustím, problém je , že je prakticky piji a mýdly se myji sama, rodina zatím odmítá :-o

Blanka M. řekl(a)...

Já musím říci, že mýdla já a manžel používáme denně, přijde mi, že když se s nimi člověk umyje je opravdu čistý, když použiji sprchový gel tak si pořád připadám ulepená.
A šťávy u nás frčí ve velkém ty už tři roky nekupuji. Jen takové ty voňavé hodně kytičkové jako levandulovou nebo z růžových lístků kluci nemusí ,jinak ostatní pijí.

Připravuji osazovací plány záhonů ...

... abych jak přijde čas, věděla kam co dám. Už mám první dva záhony podle zásady "dobrý soused". Rostliny, které si navzájem vyh...