úterý 28. listopadu 2017

Pec konečně naplněná ...

... a už se peče keramika. Už jsem se musela přemluvit a včera když jsem přišla z práce jsem se pustila do glazování. Nejdříve namíchat glazuru, a pak si pohrát s každým hrnečkem, talířkem, konvicí a dalšími drobnostmi. Nechala jsem uschnou a dnes hurá do začištění a přípravy pro výpal.

 Pak začne boj o každé místečko, využít sebemenší skulinku a naskládat do pece co nejvíce. Zase jsou tři patra, dát si pozor, aby se výrobky nedotkly a teď už se jen modlit, aby glazura vyšla a měla jsem nějaké drobnosti jako dárky pro přátele. Teď už jen čekat 31 hodin než budu moci otevřít pec a být nadšená nebo zklamaná.


TAK MI DRŽTE PALCE.

4 komentáře:

Hana řekl(a)...

Moc se těším na výsledek.Jako holka, když jsem se rozhodovala co budu dělat- chtěla jsem do Bechyně na keramickou školu....nějak z toho sešlo-dodnes na to myslím.zdravím Hanka

Blanka M. řekl(a)...

Tak to jsme na tom Haničko podobně. Tuto práci obdivuji. Mě můj manžel splnil sen a před 6 lety mi koupil starší vypalovací pec a přidělal programátor a od té doby dělám pokusy a mám z toho radost. Někdy trochu smutek když se nedaří, ale to k tomu patří. Kruh mám taky ,ale na tom mi to moc nejde, je potřeba točit a točit, ale chodím normálně do práce tak to prostě nejde. Liji do forem a to už mám vychytané. Tak mi držte palce a výsledek určitě zase nafotím a ukážu.

Hana řekl(a)...

No tak to se těším Blani ♥

Blanka M. řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Připravuji osazovací plány záhonů ...

... abych jak přijde čas, věděla kam co dám. Už mám první dva záhony podle zásady "dobrý soused". Rostliny, které si navzájem vyh...